Netradiční zážitek

Zážitkový seminář provozujeme od roku 2004,  za 15 let jím prošlo více než 19 500 lidí. Seminář plný netradičních zážitků je určený pro široké věkové spektrum  – od malých dětí až po dospělé. Těm se pomocí autentického prožitku “na vlastní kůži” snažíme ukázat skutečný život, pocity a problémy lidí s nejrůznějšími typy tělesného postižení. Součástí semináře může být také ukázka Canisterapie a Zooterapie, kterou vám ukáže Tereza Němcová ze školy pro psy Ballgine. Při zážitkových seminářích používáme kvalitní české mechanické vozíky od firmy Kury

ZÁŽITKOVÝ SEMINÁŘ 2020 – CENÍK KE STAŽENÍ

PARTNEŘI ZÁŽITKOVÝCH SEMINÁŘŮ

Kury - české mechanické vozíky                     BK JIP Pardubice                    Muzeum kouzel Pardubice


Zážitkové semináře nabízíme v těchto variantách:


Nabídka partnerství s projektem zážitkových seminářů

Zážitkový seminář pro jednotlivce a páry

Chcete poznat život z jiné perspektivy? Vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je to žít s hendikepem? Nebo máte ve svém okolí třeba osobu na vozíčku a rádi byste věděli, jak k ní přistupovat? Tak právě pro Vás je tento zážitkový seminář určen. Dozvíte se informace o životě s hendikepem a sociální práci. Vyzkoušíte si pohyb na invalidním vozíku, automatické schodišťové sedačce, sebeobsluhu při běžných domácích činnostech. Zažijete si orientaci v prostoru s nasimulovanými očními vadami a poslepu, kde využijete speciálně upravených brýlí. Zjistíte, zda oslabení jednoho smyslu posílí fungování jiného smyslu (např. sluch, čich). Použití speciálních ortéz vám umožní zjistit, jak se třeba oblékají lidé s částečně omezenou hybností a mnoho dalšího.

Kontaktní osoba: Linda Švihlíková – tel.: 734 642 161, e-mail: linda.svihlikova@centrumkosatec.cz

Zážitkový seminář pro jednotlivce a páry – leták ke stažení

     

Na tento typ semináře lze zakoupit dárkové poukazy na recepci Centra Kosatec.

 

Zážitkový seminář pro firmy a státní instituce

Rádi byste svým zaměstnancům poskytli nevšední zážitek jako odměnu za jejich výkony? Chcete aby se vaši zaměstnanci pobavili a relaxovali něčím, co nikdy nezažili? Plánujete uspořádat firemní akci? Jestli jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, je pro vás zážitkový seminář pro firmy tím správným řešením. Máme připravených mnoho variant podle vašich potřeb a představ včetně víkendového semináře. Zaměstnanci si prožijí spoustu situací běžného života s nasimulovanými hendikepy a poznají je úplně jinou optikou.

Kontaktní osoba: Linda Švihlíková – tel.: 734 642 161, e-mail: linda.svihlikova@centrumkosatec.cz

Zážitkový seminář pro firmy a státní instituce – leták ke stažení

Zážitkový seminář pro příměstské tábory

Na letní prázdniny 2019 jsme připravili unikátní nabídku pro pořadatele příměstských táborů v Pardubicích a okolí. Zajistíme pro děti půldenní atraktivní program v Centru Kosatec nebo přijedeme do prostor, kde se příměstský tábor odehrává. Děti si na vlastní kůži vyzkouší jak se cítí hendikepovaní v běžných životních situacích a zodpovíme jim všechny otázky k této problematice. Program tohoto zážitkového semináře je variabilní s ohledem na věk dětí, které se ho účastní.

Každý účastník zážitkového semináře pro příměstské tábory obdrží 1 volnou vstupenku do Muzea kouzel Pardubice.

Kontaktní osoba: Linda Švihlíková – tel.: 734 642 161, e-mail: linda.svihlikova@centrumkosatec.cz

Zážitkový seminář pro příměstské tábory – leták ke stažení

Zážitkový seminář pro mateřské školy

Pro předposlední a poslední ročníky mateřských škol máme připraven zážitkový seminář “na míru”. To znamená, že jeho náplň je maximálně přizpůsobena dětem do 6 let věku. Tento seminář pořádáme pro pardubické školky přímo v Centru Kosatec, pro mimopardubické máme nabídku, že s celým seminářem přijedeme přímo do školky. Více informací naleznete v odkazu ke stažení níže.

Každý účastník zážitkového semináře pro mateřské školy obdrží 1 volnou vstupenku do Muzea kouzel Pardubice.

Kontaktní osoba: Hana Stieranková – tel.: 777 303 730,  e-mail: hana.stierankova@centrumkosatec.cz

Zážitkový seminář pro mateřské školy – leták ke stažení

Zážitkový seminář pro základní školy

Pro první i druhý stupeň základních škol jsme připravili zážitkový seminář, který je přizpůsoben věku žáků, jejich dovednostem a znalostem. Hodí se tedy pro žáky ve věku 6 – 15 let, protože jeho náplň máme částečně variabilní. Tento zážitkový seminář pořádáme pro základní školy z Pardubic přímo v Centru Kosatec. S tímto zážitkovým seminářem přijedeme za žáky i přímo do školy. Více informací naleznete v odkazu ke stažení níže.

Každý účastník zážitkového semináře pro základní školy obdrží 1 volnou vstupenku do Muzea kouzel Pardubice.

Kontaktní osoba: Linda Švihlíková – tel.: 734 642 161, e-mail: linda.svihlikova@centrumkosatec.cz

Zážitkový seminář pro základní školy – leták ke stažení

Zážitkový seminář pro střední, vyšší odborné a vysoké školy

Pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol máme připravený zážitkový seminář, který je rozdělen na 2 části. V teoretické části se studenti dozvědí formou prezentace o životě s hendikepem a sociální práci. Součástí je také rozhovor s některým s hendikepovaných zaměstnanců našeho centra. V praktické části si potom studenti vyzkouší pohyb na invalidním vozíku, automatické schodišťové sedačce, pohyb v budově s nasimulovanými očními vadami a poslepu, sebeobsluhu při poranění rukou a další techniky. Součástí praktické části je také canisterapie a zooterapie. Více informací naleznete v odkazu ke stažení níže.

Kontaktní osoba: Linda Švihlíková – tel.: 734 642 161, e-mail: linda.svihlikova@centrumkosatec.cz

Zážitkový seminář pro střední a vysoké školy – leták ke stažení

Nabídka partnerství s projektem zážitkového semináře

Vzhledem k finanční náročnosti provozování zážitkových seminářů nabízíme atraktivní partnerství našim donátorům, reklamním partnerům a podporovatelům. Pro více informací o možnostech partnerství s projektem zážitkových seminářů nás, prosím, kontaktujte.

Kontaktní osoba: Tomáš Cipra – tel.: 730 581 605, e-mail: tomas.cipra@centrumkosatec.cz

ZÁŽITKOVÝ SEMINÁŘ 2020 – NABÍDKA PARTNERSTVÍ

 

Zážitkový seminář primárně realizujeme v Centru Kosatec v Pardubicích, které je celé bezbariérové a fyzická omezení (např. paraplegie, kvadruplegie) si zde mohou účastníci vyzkoušet opravdu na maximum. Zážitkový seminář ale rádi zorganizujeme také jinde, např. ve školce, ve škole, na úřadě, ve firmě, v nemocnici. Vše záleží na individuální domluvě.

Jedinečným aspektem našeho semináře je, že se ho z naší strany účastní lidé se zdravotním postižením, naši zaměstnanci. Má to nesmírnou váhu na celou kvalitu semináře. Prožitek a účinek celého procesu se tím pro účastníky několikanásobně zvýší. Při semináři otevřeně mluví o svém znevýhodnění a je to velmi autentické. Účastníci se mohou aktivně zapojovat a klást libovolné otázky, na které dostávají odpovědi.

Všechny nabízené typy zážitkových seminářů lze také připravit “na míru” – tzn. podle odborného zaměření školy, požadavků pedagogů nebo aby vhodně doplnili probírané téma v konkrétním předmětu. Budeme rádi, když nám zavoláte a řeknete nám své požadavky.


Tento projekt podporují