Do 24. září si kdokoli může vybrat nějakou osobní výzvu, kterou se pokusí splnit, a úspěch oslaví nebo neúspěch zahojí tím, že přispěje na projekt Startovací a podporované bydlení. Realizuje ho Česká asociace paraplegiků. Finanční podpora je samozřejmě možná i bez plnění výzvy: dárci mohou přispívat online (převodem na účet nebo kartou) na www.darujspravne.cz/to-daaas, kde najdou další informace.

Běh od pramene Vltavy k prameni Labe

Vyvrcholením sbírkové kampaně bude výzva Reného Kujana, který se 9. září vydá na maratónskou pouť. „Poběžím trasu dlouhou 350 km od pramene Vltavy k prameni Labe. Osmidenní cestu zdolám jen s vybavením, které poberu s sebou. Jíst a pít budu jen to, co si po cestě najdu nebo ulovím,“ vysvětluje Kujan. Sám prodělal úraz s poraněním páteře, naštěstí bez trvalých následků. Po návratu k běhání spojuje své sportovní výkony s podporou vozíčkářů. Pokud uspěje, bude zapsán do České knihy rekordů.

Zábava pro celou rodinu

„Na šumavské Kvildě chystáme u příležitosti Reného startu program pro rodiny. Začne v sobotu 9. září v 11 hodin. Děti i dospělí se také mohou k Renému připojit a absolvovat s ním dvoukilometrový běh na Jezerní slať nebo trasu dlouhou 4 kilometry na Horskou Kvildu, kde budou pro běžce připraveny odměny,“ zve na setkání Jitka Švejcarová z ČSOB, která celou kampaň zaštítila.

Účelem akce je zajistit roční provoz bytů a souvisejících služeb částkou 600 tisíc Kč. Cílem je vybrat 300 tisíc Kč, protože skupina ČSOB jako generální partner každou vybranou korunu zdvojnásobí.

 (pel)