Zveme vás na den otevřených dveří!

Integrační centrum Kosatec zanedlouho oslaví osm let od svého otevření. Jeho dveře se návštěvníkům otevřou dokořán v úterý 17. září v 9 hodin. Na prohlídku impozantní bezbariérové budovy, v případě zájmu i komentovanou, se mohou vydat dospělí i děti.

Přichystány bude také workshopy zaměřené na tvorbu originálních přáníček s motivem srdce a zdobení perníčků a či zážitkový seminář. Každý návštěvník se bude moci zapojit i do malování společného obrazu, který potom ozdobí interiér Kosatce. A tomu, kdo se rád hýbe, poslouží běžkařský trenažér. Cílem úterní jízdy na něm bude společně najet minimálně 148,5 km, což odpovídá délce cyklotrasy „Perníkové srdce Čech“.

Samozřejmostí je malé pohoštění: kavárna Kosatce chystá speciální nabídku. A možná se nám podaří i zajistit malé překvapení na venkovní zahradě.

Česká abilympijská asociace vás srdečně zve na neformální oslavu. Vstup je samozřejmě zdarma. Těšíme se na vás!
Tomáš Cipra a Miloš Pelikán


Představení „Pod sukněmi“ napoví, jak ženy vnímají sebe, muže i svět

pátek 13. září můžete v Kosatci zhlédnout premiéru hry „Pod sukněmi“. Pojednává o tom, jak se vypořádají tři ženy rozdílného věku, zkušeností, světonázorů s obřím zrcadlem v kanceláři a samy se sebou. Představení, které je autorským počinem pardubického Divadla NerušKruh, začne v 18 hodin. Vstupné je 100 korun, držitelé průkazu ZTP či ZTP/P zaplatí 70 korun. Lístek si lze rezervovat na e-mailu di.poustecka@gmail.com.
(pel)

Navštivte charitativní bazar s oblečením v Kosatci!

Kdekdo skladuje doma svetr, košili, kalhoty, bundu, halenku nebo třeba sukni, které v šatníku jen zabírají místo. Pokud je oblečení v zachovalém stavu, nevyhazujte ho ani neodkládejte na lavičku někde v parku. Vezměte, co dávno nenosíte, nejpozději 18. září do Centra Kosatec.

Chystáme totiž na čtvrtek 19. září charitativní bazar. Už nyní máme pomyslný sklad slušně zaplněný… Přijďte si koupit za sympatickou cenu, co vám v šatníku chybí nebo co se vám líbí! Nabídka bude bohatá a snad každý si najde kousek dle svého gusta. Výtěžek pak Česká abilympijská asociace použije na pořádání zážitkového semináře.

Bazar se ve zmíněný den uskuteční od 10 do 19 hodin. Vstup je zdarma. Srdečně vás zveme!
(pel)

Jedinečná nabídka pro zájemce o keramiku

Od čtvrtka 26. září do čtvrtka 12. prosince bude v Kosatci probíhat kurz keramiky. Pokud jste jejími příznivci, ale nemáte kde tvořit a vypalovat svá dílka, je tahle nabídka určena právě pro vás! Individuální přístup zajištěn: do kurzu, který se bude konat každý čtvrtek od 16 do 18 hodin, se může zapojit maximálně šest osob.

Cena činí 2160 korun celkem nebo 180 korun za jednu lekci a zahrnuje keramickou hlínu, glazury, použití nástrojů a vypálení výrobků v keramické peci. Na případné dotazy odpoví a přihlášky eviduje Jitka Kupcová na telefonu 730 188 171 či e-mailu jitka.kupcova@caacz.cz.
(pel)


V pardubickém Centru Kosatec se můžete vydat do tajuplné Gruzie

Ve čtvrtek 26. září navečer se společenský sál v Kosatci zahalí do přítmí a začne přednáška o Gruzii. Rozhodně nebude suchopárná: autorka Anna Šimáková Dosoudilová vystudovala DAMU a nezapře v sobě literárně-dramatický talent.  Její vyprávění spojené s promítáním diapozitivů má šmrnc a úsměvný nadhled. A protože v té zemi víc než dva roky žila s očima otevřenýma, má pro diváky bystré postřehy, zajímavosti z každodenního života, ba i kuriozity.

Zhruba devadesátiminutový pořad „Tělocvikářkou na Kavkazu“ začne v 19 hodin. Vstupenky si můžete  rezervovat  od 12. září na e-mailu tomas.cipra@caacz.cz či telefonu 730 581 605. Neotálejte, protože  nelze vyloučit, že bude vyprodáno.

Země plná kontrastů, dechberoucích hor a svérázných lidí

Čeká vás výlet do země mezi Černým mořem a Kavkazem. Mezi Evropou a Ruskem. Mezi západem a východem. Mezi modernitou a tradicí. Mezi monoteismy a pohanstvím. Mezi okázalostí a chudobou. Mezi zapomněním a lpěním na minulosti… Jak si Gruzíni užívají dne uprostřed rušné křižovatky, aniž by se nechali někým a něčím přejet? A jaká je typická gruzínská kuchyně?

Anna Šimáková Dosoudilová v zemi mezi Evropou a Ruskem pracovala šest měsíců jako tělocvikářka v mezinárodní škole, než ji odtamtud vyhnal duch Sovětského svazu spolčený s ideou vzdělávání jako byznysu. Ve zbytku času chodila po horách a údolích, prováděla turisty, psala povídky a diplomku pro DAMU.
Nenechte si ujít unikátní cestovatelský večer v Kosatci!

Miloš Pelikán