10. mezinárodní abilympiáda v Moskvě

Aktualizace ke dni 22. 10. 2021

Jak potvrdilo Abilympijské národní centrum Ruské federace, organizátor jubilejního ročníku vrcholné soutěžní přehlídky abilympijského hnutí, uskuteční se tato akce v týdnu od 23. do 29. května v pavilonu číslo 75 areálu Výstavy úspěchů národního hospodářství.

Podle harmonogramu měli v září vybraní specialisté prostudovat předběžná soutěžní zadání 55 vyhlášených disciplín v osmi kategoriích, aby mohly být v následujícím měsíci oficiálně vyhlášeny a předběžná pravidla v listopadu zaslána všem zúčastněným zemím. V říjnu se počítá s vyhlášením registrace a se sdělením počtu zúčastněných zemí, soutěžících, rozhodčích apod. Od listopadu do ledna se bude možné online přihlašovat, výběr mezinárodních rozhodčích má trvat do února.

CAA oslovila počátkem října s nominační nabídkou 16 úspěšných soutěžících z předchozích ročníků pardubických abilympiád. Byli nominováni celkem do devíti disciplín: po třech do košíkářství, keramiky, fotografování a počítačové editace textu. Záleží pochopitelně jen na nich, rozhodnou-li se vzhledem k těžko předvídatelné situaci s covidem nominaci přijmout.

Aktuality zaslané Abilympijským národním centrem Ruské federace 12. 10. 2021:

Oficiální webové stránky akce: https://world.abilympics-russia.ru/

Vše o ruském abilympijském hnutí, které organizuje Abilympijské národní centrum Ruské federace, naleznete na webu https://abilympics-russia.ru

Areál výstaviště detailně představuje web https://vdnh.ru/en/