Trénink pracovních dovedností v Centru Kosatec

Provozujeme pět dílen, které jsou přizpůsobeny pro práci lidí se zdravotním postižením. Uživatelé sociální služby Sociální rehabilitace mohou tyto dílny využít k trénování pracovních dovedností. Spolupracujeme také s Úřadem práce v Pardubicích, se kterým realizujeme pracovní rehabilitaci pro lidi se zdravotním nebo sociálním hendikepem.


Vstupní tréninková dílna

Vstupní dílna se od ostatních našich dílen liší činnostmi i lidmi, kteří dílnu navštěvují. Jedná se o uživatele služby Sociální rehabilitace, kteří si trénují nejen pracovní dovednosti, ale i pravidelné docházení do práce, dodržování pravidel, respektování autorit a komunikaci s ostatními. Vše probíhá pod odborným dohledem zkušeného pracovníka v sociálních službách. Uživatelé si díky této dílně mapují svou aktuální pracovní schopnost, zručnost, výdrž a motivaci. Uživatelé a pracovník v sociálních službách jsou v pravidelném kontaktu se sociálním pracovníkem, který se dle individuální dohody s uživatelem podílí na naplňování jeho potřeb vedoucí k začlenění na otevřený či chráněný trh práce. Pokud jste člověk se zdravotním hendikepem a chcete si přijít vyzkoušet své pracovní dovednosti, kontaktujte vedoucí sociální služeb Mgr. Pavlínu Potůčkovou.

Vedoucí sociálních služeb – Mgr. Ivana Havránková, telefon: 777 006 575, e-mail: ivana.havrankova@centrumkosatec.cz

Kontaktní osoba – Iveta Mestlová, DiS., telefon: 730 188 171, e-mail: iveta.mestlova@centrumkosatec.cz


Truhlářská dílna

truhlářské dílně vznikají rozličné výrobky ze dřeva, věnujeme se výrobě paletového nábytku, navrhujeme a vyrábíme kuchyňské linky, nábytek do mateřských a základních škol. Truhlářská dílna je vybavená profesionálními stroji (frézou, hoblovkou, protahovačkou, pásovou pilou, okružní pilou, stojanovou vrtačkou, soustruhem na dřevo a dalším ručním elektrickým nářadím) a díky tomu můžeme realizovat rozličnou paletu zakázek na výrobu nábytku.

Vedoucí truhlářské dílny – Tomáš Pokorný, telefon: 774 554 701, e-mail: tomas.pokorny@centrumkosatec.cz


Keramická dílna

V keramické dílně se tvoří především výrobky z hlíny, kterým dáváme úžasnou podobu. Rodí se zde nádherné a originální hrníčky, misky, svícny, pokladničky, květináče a další. Výrobky z keramiky slouží jak pro výzdobu tak pro praktické účely. Pravidelně pořádáme kurzy keramiky pro kreativní nadšence z řad veřejnosti. Máme vlastní vypalovací pec a hrnčířský kruh.

Vedoucí keramické dílny: Martina Pakostová – telefon: 466 052 066, e-mail: martina.pakostova@centrumkosatec.cz


Montážní dílna

Tato dílna, jak nám název naznačuje, slouží k montování a sestavování Centrum Kosatec Pardubice - montážní dílnadrobných součástek. V současné době provádíme mnoho druhů montážních prací, od vlastního montování po přípravy součástek na expedici včetně zvážení, spočítání, zabalení a oštítkování krabic. Montážní dílna aktuálně sídlí v našem areálu na Višňovce.

Vedoucí montážní dílny – Petr Anderle, telefon: 734 680 353, e-mail: petr.anderle@centrumkosatec.cz


Šicí dílna

Šicí dílna je vybavena stroji na šití výrobků z látek, opravy oděvů, žehlení aŠicí dílna Centra Kosatec v Pardubicích na provádění rukodělných prací. Máme k dispozici také CNC vyšívací stroj, díky kterému můžeme realizovat zakázky z oblasti reklamních výšivek.

Aktuálně se zaměřujeme na zakázkovou výrobu textilu, šijeme několik desítek druhů látkových hraček pro děti, polštáře a textilní užitné předměty (povlaky, taštičky, kapsáře, mantinely do dětských postýlek).

Vedoucí šicí dílny – Hana Stieranková, telefon: 777 303 730, e-mail: hana.stierankova@centrumkosatec.cz