Když si v hlavě promítnu zpětně 26. ročník abilympiády, napadá mě jako první obrovská úleva, že celá akce proběhla v klidu, bez větších karambolů a hned poté dobrý pocit, že jsme zvládli během dvou dnů realizovat tolik zajímavých aktivit. A to díky mým výborným kolegyním a kolegům v Kosatci, bez kterých si tuto organizačně velmi náročnou akci nedovedu vůbec představit. Mám velkou radost, že se na organizaci podílí i naši dobrovolníci, ať už „ostřílení borci“, kteří jsou na abilympiádě poněkolikáté, ale i nové tváře, které si akci užívají stejně jako my :-).

Můj velký dík patří všem, kteří bez ohledu na svoji pracovní dobu a povinnosti byli ochotni od středy do soboty s úsměvem na tváři zvládat neustálé otázky, úkoly, pokyny a ještě byli schopni si užít úžasnou atmosféru spolu se soutěžícími, ať už v rámci disciplín, doprovodného programu anebo společného večera v Kosatci. Kouzlo vyhlášení pátečních disciplín v Kosatci s empatickou moderátorkou ve mně stále ještě vyvolává krásný pocit, že se akce povedla, že vidím kolem sebe spousty šťastných tváří, kteří i přes svůj hendikep umí posunovat své hranice až tam, kam leckterý „zdravý“ ani nedohlédne..

Novinkou letošního ročníku byla Burza zaměstnavatelů osob se zdravotním postižením. Z rozhovorů se zástupci zaměstnavatelů v Tipsport aréně a ze zpětných vazeb, které nyní dostávám, zjišťuji, že akce byla pro ně přínosem nejen v možnosti nabídnutí svých činností a prezentace své firmy, ale hlavně že měli možnost vidět lidi s hendikepem z jiného úhlu pohledu, v zápalu soutěžení, v nápaditosti, v obrovském snažení a solidaritě, která se arénou nesla po celou dobu abilympiády. To jsou momenty, které zaměstnavatelé nemohou se svými zaměstnanci v rámci zaměstnávání nikdy zažít.

V rámci doprovodného programu jsme žasli nad triky kouzelníka, skvělými ukázkami výcviku psů, nad neuvěřitelnými výkony tanečních, divadelních nebo hudebních souborů, obdivovali barmanskou show. Čtvrteční odpoledne nám zpestřil režisér Zdeněk Troška, který rozesmál naše tváře svými historkami a trpělivě odpovídal na každou otázku. Vyvrcholením pátečního včera bylo zpívání s country kapelou Parťáci.

Při rekapitulaci dění v rámci abilympiády cítím smysl celé akce v potkání se lidí s hendikepem i bez, kteří se chtějí pobavit, předat si své zkušenosti, ukázat své dovednosti, navzájem se obohatit… Ráda bych, aby náš spolek pokračoval v této zaběhlé tradici, která odpovídá našemu poslání. Nebráním se však ani změnám a určitě se s organizačním týmem budeme zamýšlet nad inovací akce a také nad možnostmi, jak abilympiádu udržet finančně.

Pavlína Potůčková, místopředsedkyně spolku

 

Chcete vidět všechny fotky z abilympiády?

 

Klikněte na tento odkaz