Přijďte se i vy podívat na výjimečné zahájení výstavy fotografií Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin. Rozhodně si nenechte ujít slavnostní vernisáž výstavy v úterý 1.5. od 16:30 hodin v kavárně U Tiskaře Brixe v Integračním centru Kosatec – svou účast potvrdil i Marek Hilšer s manželkou a dorazit by měl i Jan Bubeník, bývalý studentský vůdce z roku 1989.

Výstava  bude v příjemných prostorách kavárny U tiskaře Brixe v Integračním centru Kosatec a budete ji moct navštívit od 1. – 31.5. 2018.

Vernisáž je originálním začátkem besedy Naše české zapomínání, která se odehraje v pardubickém Divadle 29. Divadlo je pouhých 15 minut pěšky pomalou chůzí od Integračního centra Kosatec. Beseda začne od 18:00 hodin a jejím obsahem budou témata: Jak se měnil po roce 1989 pohled na rozhodující dějinné události a jak na 20. století pohlížíme nyní? Poučili jsme se jako česká společnost z minulosti anebo v současné době trpíme ztrátou historické paměti? Řečníky budou Jan Bubeník a Marek Hilšer, celou besedou vás provede moderátor Mikuláš Kroupa.

Celá akce je v režii Post Bellum ve spolupráci s Českou abilympijskou asociací.