24. ročník abilympiády se uskutečnil v pátek 20. a v sobotu 21. května 2016 v Tipsport aréně zároveň podruhé s velkou zážitkovou výstavou Kreativ zaměřenou na volnočasové aktivity. Nedílnou součástí byla také tradiční výstava zdravotní, kompenzační apod. techniky Abi-Reha a přitažlivý celodenní doprovodný program.

Tento rok zaznamenala Česká abilympijská asociace jako organizátor pardubické národní soutěžní přehlídky pracovních schopností a dovedností po dlouhé době značný pokles zájmu soutěžících: z různých míst republiky nakonec 58 abilympioniků, kteří se představili (někteří i vícekrát) v 16 disciplínách. Logické uvažování a šikovné ruce předvedlo i všech osm našich reprezentantů, kteří na jaře soupeřili na mezinárodní abilympiádě v Bordeaux ve Francii.

Dvoudenní setkání nejen aktivních lidí se zdravotním postižením bylo ve znamení dobročinné akce s názvem Postavte s námi chaloupku z perníku. Pro účast v ní stačilo pouze zakoupit perníkovou střešní tašku a tu pak na ploše Tipsport arény umístit na velkou konstrukci chaloupky.