1. ročník abilympiády se uskutečnil opět v ČEZ Areně a opět na konci května v pátek 27. a v sobotu 28. Soutěžní účast v 21 disciplínách byla poměrně vysoká – 119 abilympioniků.

Ve volných chvílích se nemusel nikdo z přítomných nudit, organizátoři se postarali o přitažlivý doprovodný program. Dobrým tahem byla každopádně vystoupení nadšeného modeláře Pavla Jandy, který malým i velkým divákům předváděl svoje RC modely trucků v měřítku 1 : 14. Velký zájem zaznamenalo i ELBEE, speciální motorové minivozidlo pro vozíčkáře. Pardubická oblíbená přehlídka schopností a dovedností tělesně, zrakově, sluchově i jinak zdravotně postižených lidí byla přitom jednou z prvních akcí, kde se představilo po „světové“ premiéře na brněnském veletrhu Rehaprotex v roce 2009.

S abilympiádou se nejen svým zvoleným tématem Člověk s handicapem mezi námi a naopak propojily VI. pardubické zdravotnické dny. Přes půl milionu korun vynesl benefiční koncert poloviny skupiny Vypsaná fiXa – zpěváka Márdiho (Michal Mareda) a bubeníka Pítrse (Petr Martínek).

O působivou součást slavnostního zakončení se postarali sami účastníci, když se na přilehlém parkovišti vydala z jejich rukou do výšin spousta zelených a červených balónků. Pohodová atmosféra pokračovala i na přátelském posezení opět v Třebosicích.

Galerie