Namalovat obrázek na kamínek, napsat na něj svoje poštovní směrovací číslo a přemístit ho jinam. Nebo najít pomalovaný kamínek a podle poštovního směrovacího čísla zjistit, odkud k vám doputoval. Nejen tahle dobrodružství skýtá pro děti i dospělé kamínkování: smyslem je zábava a zjištění, kde všude váš kamínek byl. Lidé na sociálních sítích sdílejí fotky, kde pomalované kamínky našli a kam je všude dávají. Objevit je můžete kdekoliv – na hřišti, v přírodě, při návštěvě kulturních památek, ale třeba i u stánku se zmrzlinou. 

A protože nalézt zajímavý kámen, něco na něj namalovat a dostat ho k někomu jinému nás baví, chceme se i my podělit s ostatními a nějaké ty výtvory dát dál do světa! Opravdu! Na sociálních sítích jsou různé skupiny o kamínkování a zejména teď o prázdninách české kamínky dost cestují. Kampak se asi dostanou ty „kosatčí“? Jsme na to zvědaví, zajímá nás to! Proto vás zveme v úterý 20. července od půl desáté do Centra Kosatec na přitažlivou akci pro malé i velké, kde si můžete tuhle zábavu vyzkoušet a inspirovat se navzájem. 

Pro děti budou připraveny nejen fixky na kamínky, ale i hřiště, hračky, nanuky. Pro maminky a tatínky bude otevřená Kavárna Kosatec. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční ve vnitřních prostorech Centra Kosatec. Těšíme se na vás!