elektromobilita v Centru Kosatec

 
Registrační číslo: CZ.31.6.0/0.0/0.0/23_066/0008184
Název projektu: Pořízení elektromobilů pro poskytování sociálních služeb – Centrum Kosatec, z. s.
Místo realizace projektu: Sladkovského 2824, 530 02 Pardubice
Realizací projektu jsme zakoupili dva elektromobily značky Kia Niro pro poskytování registrovaných sociálních služeb a aktivit sociální firmy Centra Kosatec, z. s.

Projekt Pořízení elektromobilů pro sociální služby je financován z Národního plánu obnovy a nabízí dotaci na nákup elektromobilů pro sociální služby. V rámci výzvy “Nákup nízkoemisních vozidel pro sociální služby II” mohou organizace, jako je Centrum Kosatec, pořídit elektromobily nebo plug-in hybridní vozidla. Tato vozidla jsou určena pro terénní a ambulantní služby, které jsou poskytovány dle zákona o sociálních službách. Elektromobily přinášejí 100% bezemisní přepravu, což je v souladu s ekologickými cíli a snahou o udržitelnost.

Po počátečních zkušebních jízdách zaměstnanců již elektromobil Centra Kosatec slouží službám osobní asistence i sociální rehabilitaci. Tímto krokem přispívá k udržitelné a ekologické dopravě a zároveň podporuje kvalitu života uživatelů sociálních služeb. Je to skvělý příklad, jak technologie může sloužit k pozitivnímu dopadu na společnost a životy lidí.