🌟 AbiFest: Festival zážitků a boření bariér v Pardubicích 🌟

Po pěti letech se do pardubické enteria areny vrátil AbiFest, festival plný zážitků a boření bariér. Tato jedinečná akce, která tradičně podporuje setkávání lidí s hendikepy a bez, přinesla mnoho inspirativních momentů a ukázala, jak významné je propojení světa zdravých a hendikepovaných. Velké poděkování patří Pardubickému kraji za dlouhodobou podporu této události.

🎉 Abilympiáda: Ukázka schopností zdravotně postižených 🎉
Jedním z hlavních pilířů AbiFestu byla abilympiáda, která soutěžícím se zdravotním hendikepem poskytla prostor ukázat své dovednosti v různých pracovních oblastech. Bylo úžasné sledovat jejich nadšení a schopnosti.
🤝 Přehlídka komerčních i sociálních podniků 🤝
V rámci komentované přehlídky komerčních i sociálních podniků, kterou jsme zorganizovali ve spolupráci s CzechInvestem, se naskytla skvělá příležitost pro navázání nových spoluprací a získání zakázek. Nechyběli ani zástupci úřadu práce, kteří poskytovali informace o možnostech vzdělávání a pracovních příležitostech pro lidi s hendikepem.
🎶 Bohatý doprovodný program 🎶
AbiFest nabídl bohatý doprovodný program plný hudebních, pěveckých a tanečních vystoupení, stejně jako přehlídku hasičské techniky. Večerní koncert pardubické kapely eNDee v Kosatci byl skvělým zakončením dne.
🌟 Soutěž nápadů pro sociální podniky 🌟
Premiéru soutěže nápadů pro sociální podniky ovládli studenti ze Střední školy technické Vysoké Mýto. Soutěž, kterou jsme uspořádali společně s CzechInvestem, P-PINK a Pardubickým krajem, přinesla mnoho zajímavých myšlenek a nových pohledů na sociální podnikání. Gratulujeme vítězům!
🥇 První místo: tým “EcoAero” ze Střední školy technická Vysoké Mýto 🥈 Druhé místo: Dívčí tým z Obchodní akademie Chrudim s nápadem “Vratné láhve” 🥉 Třetí místo: Tereza Dostálová s projektem “Udržitelný catering”
Děkujeme všem partnerům – Pardubickému kraji, Agentuře CzechInvest, Podnikatelskému inkubátoru P-PINK a SFÉRA Pardubice – za podporu. Tato akce byla realizována v rámci projektu “Podpora podnikavosti,” který je součástí Národního plánu obnovy, komponenty 1.4. Digitální ekonomika a společnost, inovativní start-upy a nové technologie, financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj Nástroje pro oživení a odolnost.
Velké díky patří všem účastníkům, porotcům a partnerům za skvělou spolupráci. Těšíme se na další ročník plný inspirace a nových nápadů!