1. Festival integrace Slunce nabídne letos v jarním termínu 15.–19. května prostor na pódiu i pod ním v sále všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví či zdravotního stavu, kteří se chtějí zapojit do kulturního dění. V průběhu pětidenního festivalu diváci uvidí vystoupení souborů i jednotlivců nejen z Prahy, ale také přijedou herci, muzikanti a tanečníci z Mladé Boleslavy, Žatce, Teplic, Želešic,
    ale i ze Slovenska.

          Festival zahájí derniéra představení Návrat mladého prince, ve které se představí jako herci mnoha tváří mladí lidé s downovým syndromem. V roli vypravěče uvidíte Jana Potměšila, mladého prince hraje Jiří Roskot.

          Na Festival integrace Slunce se celá řada vystupujících vrací již několik let. Cení
si hlavně otevřené atmosféry a možnost vystoupení  před příznivě naladěným publikem. Na diváky čeká přehlídka divadelních her, pohádek, tanečních, pěveckých i hudebních vystoupení.

          Ředitelka festivalu upozorňuje na představení a workshop DALLA, slovenského tanečníka a choreografa mnoha kvalit, který maximálně využívá svého specifika neslyšícího jako daru. “Dallo vystupuje na festivalu již po několikáté, ale tentokrát bychom mu rádi dali větší prostor pro realizaci.”

          Festival integrace Slunce si klade za cíl včlenit do většinové společnosti znevýhodněné spoluobčany tím, že jim nabízí možnost prezentace v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis. Koná se dvakrát do roka, v květnu a v listopadu. Vždy
v dopoledních hodinách patří jeviště převážně amatérským souborům z celé republiky: prostor tak dostane celá řada divadelních i hudebních spolků z ústavů sociální péče, mateřských, základních a středních škol, a to i těch speciálních.

 Kompletní program najdete ZDE. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Festival integrace Slunce, Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3,
15.–19. května 2017.

kontakt:
Vlasta Rydlová
o.s.sukus@seznam.cz
+420 728 248 925

www.festivalslunce.wz.cz, www.palacakropolis.cz