Víte, že mezi lidmi v České republice je stále více než 12 milionů nevrácených, již neplatných papírových padesátikorunových bankovek? Tyto bankovky lze už pouze do 31. března 2017 vyměnit za platné peníze na sedmi pobočkách ČNB. Od února do 24. března každý všední den od 8 – 18 hodin bude u nás na recepci (Sladkovského 2824, Pardubice – Integrační centrum Kosatec) umístěná pokladnička, kam budete moci padesátikorunu vložit a tím podpořit dobročinný projekt. Pokud budete mít zájem, můžete nám nechat na Vás kontakt – po ukončení projektu Vás zkontaktujeme s informacemi, jak vše dopadlo a s nápady, na co penízky využít. Můžete mít i vlastní dobročinné návrhy, ale vše by mělo být k podpoře místního rozvoje.

Každý může přinést neomezený počet papírových padesátikorunových bankovek a tím udělat dobrý skutek, který Vás rozhodně zahřeje :).

Máte papírovou padesátikorunu, ale nemáte čas, zajít k nám na sběrné místo? Nebuďte smutní, i to se dá vyřešit. Můžete nám papírovou padesátikorunu zaslat v obyčejné obálce na adresu:

Česká abilympijská asociace
Sladkovského 2824
530 02 Pardubice

Zkuste tuto informaci šířit dál, zapojte rodinu, známé, přátelé, kolegy nebo spolužáky a prožijte malé dobrodružství v hledání ztracených papírových bankovek.

Vše zaštiťuje organizace Házíme lano, která celý projekt vymyslela a nás oslovila. Tento projekt podporuje místní neziskové organizace, komunitní rozvoj a dobročinné projekty.