Den otevřených dveří v Centru Kosatec

Centrum Kosatec ve Sladkovského ulici v Pardubicích otevírá ve středu 21. září v 9. 00 své brány a srdečně zve všechny zájemce k návštěvě. Centrum Kosatec je sídlem České abilympijské asociace, která letos slaví 25. výročí svého založení.

Kdo jsme?
Centrum Kosatec je sociální firmou zaměstnávající lidi se zdravotním a sociálním hendikepem. Předmětem sociálního podnikání je zejména oblast stravování (kavárna, pekárna, výrobna, kuchyň), pronájem prostor s technikou, ale i produkce dílen keramické, šicí, montážní či 3D tisk. Co vše bude možné během dne navštívit? Celým prostorem si budete moci projít volně nebo využít možnosti komentované prohlídky s pracovníkem Kosatce. V rámci svého vyprávění vás seznámí s konkrétními aktivitami, službami pro lidi se hendikepem i bez, ale i s provozy jako je kuchyň, pekárna, výrobna svačin, kavárna, tkalcovská, keramická dílna aj. Jistě zaujme ukázka včelaření na střeše Kosatce, tréninkové byty nebo prožitek v rámci Zážitkového semináře o různých typech zdravotního postižení.

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?
Budete si moci vyzkoušet virtuální realitu nebo si vyrobit vlastní odznáček. Čekat na vás bude také kolo štěstí a pokud vyhrajete, odnesete si malý dárek. Pro děti bude připravena dílnička, ve které si budou moci akrylovými barvami namalovat kamínek. Naše ratolesti také budou moci navštívit různá stanoviště, kde budou plnit lehké úkoly nebo zodpovídat různé otázky, po jejichž splnění budou odměněni drobnými cenami.

Pro dospělé návštěvníky máme uvnitř Kosatce připravena stanoviště s nabídkou kreativních technik, zážitků, křížovek aj. Chybět nebude ani fotokoutek.

Těšit se můžete také na kouzelnické vystoupení od 16. 00. Přijměte naše pozvání k návštěvě Centra Kosatec v Pardubicích, jehož posláním je bořit bariéry mezi světy handicapovaných a zdravých.

Akce je zdarma.